Koho nic nezajímá, ten nežije.
per
VÍTEJTE NA MÝCH STRÁNKÁCH !

Červenec 2011

Překvapení v poště

27. července 2011 v 17:26
Přišel mi balíček. Hned při přečtení odesílací pošty jsem poskočila radostí v očekávání něčeho krásného. Po rozbalení jsem nebyla schopna slova a srdéčko mi zaplesalo. Od Vendulky a Mirka http://nase-radosti.blog.cz/ jsem dostala dva nádherné vějíře učiwa s originálními stojánky, které sami vyrobili. Již samotná krabice, v které byly vějíře zabaleny, je úžasně zdobená, dávají si záležet na každém detailu!
Na zadní straně jsou zdobené, jako by to ani zadní strana nebylaKrabice ve stylu japonského laku má podobu moře


Po stranách jsou též vlny. Považte-jedna každá je jiná!


Zadní strana krabice-tu je škoda schovávat!


Vendulka a Mirek vyrábějí nádherné věci a nedávno si zřídili své stránky (viz. nahoře) . Podívejte se na ně, stojí to za to!!!

Kaplička

27. července 2011 v 17:07
Pátého července slavíme svátek příchodu Cyrila a Metoděje do českých zemí. U nás ve vsi jim je zasvěcená kaplička, která se otevírá jednou za rok právě v tento den, slouží se u ní mše a lidé si ji mohou prohlédnout i zevnitř. Zvláště po její rekonstrukci je se na co dívat.

Oltář s Cyrilem a MetodějemSv. LudmilaSv. Václav
Pramen Strachotinka


Před poutí kapličku i pramen vždy vyzdobí místní věřící


Za mřížovým okénkem se skrývá Panenka Maria, která ochraňuje pramen


Kprameni Strachotinky si lidé chodí pro vodu, o které se traduje, že má léčivé účinky. Já ji pila a je lahodná a nikdy nezamrzá, ani v největších mrazech, a v při největších vedrech a suchu nikdy nevysychá.

Květina k výročí

27. července 2011 v 16:24
Desáté výročí svatby jsme měli sice již v dubnu, ale tato nádherná orchidea takto bohatě kvete celou tu dobu:
Borisku, děkuji moc!!!!

Naše koťata

27. července 2011 v 16:12Obaly na kapesníčky a jiné tropení

27. července 2011 v 16:03
Moji milí! Nemoc zlá skolila mne na týdnů pár, proto stránky mé dlouho nepopsané nyní zaplniti snažiti se budu!
Nebojte, nemoc nezasáhla můj mozek, to se jen snažím trochu zpestřit své nudné "tak jsem zase šila (háčkovala, pekla...)" a zavzpomínala jsem si na klasiku "oněch časů".
Vdobě úlevy od bolesti či horečky jsem "tvořila" a fotila a tak se Vám tu projevím, vyjevím a pochlubím, co jsem tropila.

Obal na kapesníčky-a ten je jen můůůůůůůj!!!!!!Pro ostatní obdarované:


Pak jsem pekla a zbyl mi bílek-co s ním? Pusinky! Měla jsem takovou radost, že se mi KONEČNĚ povedly nerozplácnuté a neslité po celém plechu:

Modré, něžné, keramické

3. července 2011 v 21:27
Na setkání Hanáků v Doloplazech sice pršelo, ale i tak jsme si to užili. Na takových akcích samozřejmě nesmí chybět různé stánky s keramikou, obrázky, předměty s lidovou tématikou, a právě u jedné moc šikovné paní jsem se zamilovala do těchto minibucláčků a zkrátka jsem neodolala. Ten modrý si vybrala Maruška a ostatní mi "skočily" do náruče samy :-)
Kromě toho ty koláče.....hmmmm!!!!!

Pro radost

2. července 2011 v 11:59