Koho nic nezajímá, ten nežije.
per
VÍTEJTE NA MÝCH STRÁNKÁCH !

Únor 2011

Karnevalové víření

27. února 2011 v 19:46
V sobotu jsme s dcerami navštívili v místní hospodě karneval pro děti. Maruška měla loňskou masku mušketýra, kterou jsem vyšperkovala stříbrnou látkou ( mimochodem šíííleně třepivou-všude teď nacházím stříbrné nitečky:-( ) a upravila manželův klobouk, přidala bažantí péro. Leničce jsem narychlo spíchla šaty pro princeznu ze staré hrací sukně a halenky a kousku záclony.

Tady jsou holky focené předloni, ale letos jsem klobouk nevyfotila.Sluníčkové dalamánky

27. února 2011 v 19:37
Zkusila jsem z chlebového těsta upéct dalamánky. Přidala jsem tam tmavou mouku a zrníčka: slunečnicová, lněná, sezamová a ovesné vločky. Přemýšlela jsem, jak udělat vzorek na povrchu a čím. Pak mne napadl kráječ na jablka-a "sluníčkové" dalamánky byly na světě :-)

Moje pekařina o víkendu

20. února 2011 v 15:24
...se sestávala z čokoládových mufinů s citronovou polevou a slaných šneků. Měli jsme návštěvu, tak se nám to všechno hodilo!
mufiny s citronovou polevou

Dort Hello Kitty

13. února 2011 v 18:29
Maruška slavila 9. narozeniny a letos poprvé nikdo neobjednával profesionální dort, ale rozhodla jsem se ho upéct. Je to obyč piškot a promazaný máslovým krémem nastaveným čokoládovým pudingem, ale čtyři dny se "naležoval" v lednici, takže byl i dobrý. Zato potahovací hmota mi dělala brykule! Dala jsem tam moc medu a ono to bylo moc řídké a jak to nebylo v lednici, tak to teklo, takže když jsme dort dávali Marušce, rychle jsme ho vyfotili a ještě rychleji snědli.
Ostatní fotky v Galerii Perníčky a pečení.

  Po manželově babičce mi zůstal úžasný skleněný podnos na nožce, tak se Vám tu s ním chlubím:
podnos
podnos
podnos

Další dort do sbírky

10. února 2011 v 19:38
Petruška dělala překvápko pro tetinu vnučku.Ale nedám sem fotku! Podívejte se na všechny Petruščiny dorty v Galerii!!!!! :-))))

Další přírůstky

7. února 2011 v 17:29
Tento víkend byl docela rušný. Byli jsme u mých rodičů, kde jsme předčasně oslavili 9. narozeniny Marušky i narozeniny mé sestry Péti. Ano, té, která peče tak vynikající dorty!!! Upekla dort Marušce a já jí ušila povlaky na polštářek-mazlík a Bruníkovi Hajánka. Tady je jen část fotek, zbytek je obligátně v Galerii. Také jsme vyfotili mamčiny pletené věci na opičáky a její sbírku mnou háčkovaných vloček na vánoční stromeček. Tak projeďte Galerii!:-)
Hajánek pro Bruníka
povlak na mazlíka žlutá kytka
vločky na stromečku
čepičky pro opičky

Koštovačka

2. února 2011 v 18:38
Jak se tak pohybuji kolem folkloru, tak mám občas nějaký ten "kšeftík". Bylo to asi patnáct obháčkovaných koštovaček, fotku můžete vidět v galerii a teď mne prosil jeden známý z Trnky(folk.soubor, kde zpívá můj muž), jestli bych mu také jednu neuháčkovala. No, uháčkovala! Bylo to rychlé, protože je to "samá díra", tak snad se bude líbit. Tož Honzíku, tu je:
koštovačka