Koho nic nezajímá, ten nežije.
per
VÍTEJTE NA MÝCH STRÁNKÁCH !

Leden 2011

Houstičky právě upečené

30. ledna 2011 v 16:22
Tak jsem zase neměla co dělat...:-)...a pekla jsem jak divá. Ze sladkého obyč piškot s čokoládovo pudingovým krémem-ani jsem ho nefotila, to je normoš:-) a aby bylo co do snídaně, dala jsem se do housek. Místo rohlíků. Je jich jen osm, ale kdyby jich bylo víc, nesnědly by se, to radči upeču čerstvé. Fakt jsou právě upečené, skoro mi ta pára zamlžila objektiv fotoaparátu, ale zvládla jsem to a tož tady jsou:
housky
houska nakousnutá

Šátečky z listového těsta

29. ledna 2011 v 20:03
Tak jsem zase nevěděla co péci, až mi můj muž říká:Tak udělej z listového těsta šátečky s tvarohem. A já na to:A taky se špenátem. Sladké i slané. Špenát je klasicky zahuštěný vajíčkem se špetkou česneku a do tvarohu jsem přidala krom žloutku banánový puding. Na špenátové jsem nasypala trošku majoránky, příště to zkusím třeba s lněným semínkem.  Ještě jsem je stačila vyfotit a už se za nimi zaprášilo!!!
šátečky z listového těsta
v řezu

Srdíčka

27. ledna 2011 v 20:26
Brzy pojedeme k mým rodičům na návštěvu, abychom při té příležitosti oslavili narozeniny dcerky Marušky a mé sestry Péti. Každému chci něco přivézt, jen takovou pozornost, já vím, že nemusím, ale považuji to za zdvořilost, přinést malý dáreček na návštěvu. A to i tehdy, kdy jedu na návštěvu domů :-)))))!!!!! Tak jedno je pro maminku a druhé pro Péťu, pro kterou mám ještě dva povlaky na mazlíky, ale ty chci vyfotit až u Péti na polštářku. Pro taťku mám taky něco:-)))) a pro Bruníka, synovce, teprv něco šiju, ale pšššššt!!! Dám to sem, až přijedeme, aby to bylo překvápko!!!
srdíčka

Cukřenka

27. ledna 2011 v 20:18
Tak jsem si udělala radost! Sehnala jsem kovovou cukřenku se sítkem. Všude měli jen s proděravělým víčkem, ale já chtěla se sítkem, protože mi s ním  připadá jemnější cukrování. Víčko je odporně plastové, ale je nutné, aby cukr nezvlhl, tak jsem ho alespoň vylepšila madeirovou stužkou, kterou jsem nalepila kolem dokola víčka. Abych ji nefotila jen tak, hned jsem ji vyzkoušela na svém perníku; recept mám ale od své sestřičky Petrušky. Posuďte sami, jak jí to sluší!
cukřenka
cukřenka
cukřenka
cukřenka

Gejša a samuraj

22. ledna 2011 v 20:04
Právě jsem rozšířila Galerii o spoustu fotek z výstavy v Náprstkově muzeu Gejša a samuraj. Pochopila jsem, proč (samozřejmě za poplatek) bylo dovoleno fotografovat. Osvětlení bylo příliš intimní a blesk se odrážel od skla. Proto jsou mnohé fotografie nekvalitní; dala jsem je sem hlavně proto, aby složka nebyla tak prázdná :-). Složka v Galerii Japonsko-výstavy obsahuje fotky oblečení, doplňků a potřeb pro gejši, samuraje a posledních 5 fotografií je z výstavy Japonsko, má láska, kde byly věci ze sbírky Joea Hlouchy z loňské výstavy. Tak pěkné pokoukání přeji, kochejte se jako já, milovnice japonské kultury!
kimono
samurajské meče-katana a wakizaši
samurajské
...to je na ochutnávku, zbytek v Galerii...

Novinky

20. ledna 2011 v 18:22
Tak jsem se podle jiných blogů nechala inspirovat, a vždy, když něco nového přidám do Galerie, napíši o tom krátkou zprávičku, která se vždy objeví při vstupu na mé stánky. Tak bude hned jasné, že je tu něco nového. Chystám se svůj blog ještě nějak přepracovat, tak prosím, trošku strpení, jsem ten počítačový analfabet, tak mi to bude chvíli trvat. Ale myslím, že pro začátek je toto dobré, ne?
  Tak tedy: mým zcela novým příspěvkem je ne můj výtvor, alébrž mé drahé sestřičky Petrušky, která peče vynikající dorty a nádherně je zdobí-v jednoduchosti je krása-tak já jí moc děkuji, přikládám fotku a přeju jí moc a moc štěstí a pevné nervy:-)!
Beruška s puntíky